P4SMF40CA
Mfr.Part #
P4SMF40CA
Datasheet
P4SMF40CA
Description
40V,400WPACKAGE SOD-123FL TRANSI
Stock
2190
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
6.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
64.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
40V